Dames WDS’19 pakken de draad weer op
Afgelopen zondag speelden de dames van WDS’19 hun tweede competitiewedstrijd. De dames van Rob Piket mochten de dames van DVO’60 uit Roosendaal ontvangen. Dat DVO’60 vorig seizoen nog uitkwam in de 3e klasse, weerhield WDS’19 er niet van om een poging te wagen om de vieze nasmaak van de openingswedstrijd tegen Internos, weg te spoelen. (Door: Maricja Lens)
WDS’19 trapte om 11.00 uur af voor het begin van de wedstrijd en kwam fel uit de startblokken. Daar schrok DVO’60 even van, maar al gauw boden ze wat tegenstand. In de beginfase hielden beide partijen elkaar in evenwicht en er kwamen voor beide kanten weinig uitgespeelde kansen. Doordat WDS’19 de druk op de ketel ging opvoeren, resulteerde dit zich in een doelpunt. Maayke Ossenblok bekroonde haar solo langs de achterlijn, door vervolgens de DVO’60-keepster in de korte hoek te passeren en WDS’19 op voorsprong bracht: 1-0. DVO’60 herpakte zichzelf en probeerden een doelpunt te forceren. Helaas voor de dames uit Roosendaal stond de verdediging van WDS’19 sterk. De enkele mogelijkheid die er kwam, daar had WDS’19-keepster Wendy van Oorschot weinig moeite mee. Nadat pogingen van Denise Dekkers, Angela Meirik en Michelle Hofstee geen doel troffen, counterde DVO’60 terug en dit maal moest de verdediging van WDS’19 zich gewonnen geven. Een voorzet van rechts kwam terecht bij de tweede paal, waar de snelle spits van DVO’60 zich naartoe gehaast had. Zij kon de bal feilloos in het net werken en de stand was gelijk getrokken. DVO’60 probeerde voor rust nog de leiding te nemen, maar WDS’19-keepster Wendy van Oorschot was de uiteindelijke winnaar in de tweestrijd tussen haar en de spits van DVO’60. Stand bij rust: 1-1.
In de tweede helft ging de strijd verder. WDS’19 toonde meer durf en wilde gaan voor de overwinning. WDS’19 combineerde beter en creëerden kansen, maar de pogingen van Marieke van Turnhout, Michelle Hofstee en Angela Meirik troffen het net niet. Aan de andere kant, toonde DVO’60 ook meer dreiging doordat het meer ruimte kreeg. Wendy van Oorschot wist wederom een één op één situatie met de spits van DVO’60 te winnen en hield haar doel schoon. Na ruim een half uur in de tweede helft, had WDS’19 een gaatje in de verdediging gevonden. Nadat de laatste vrouw van DVO’60 de buitenspelval niet goed uitvoerde, stond Sharon van Hees bij de tweede paal klaar om voor 2-1 aan te tekenen. Op hun beurt voerde DVO’60 de druk op en lieten zien dat zij niet naar Breda gekomen waren om te verliezen. De verdediging van WDS’19 kwam dan toch nog onder druk te staan en moest zelfs enkele vrije trappen prijs geven. Deze bezorgden DVO’60 uiteindelijk niet het doelpunt die ze wilden hebben. In de laatste seconden kon DVO’60 de stand gelijk trekken, maar de poging belandde naast het doel, waarna de scheidsrechter de wedstrijd beëindigde.
WDS’19 pakte de eerste punten en mogen volgende week naar Roosendaal toe. Dan mogen de dames op bezoek komen bij het tweede damesteam van BSC.
Programma zondag 18 september:
10:00u DSE DA2 -Marjola Girls DA1
10:00u BSC DA2 -WDS'19 DA1
10:00u DVO'60 DA1 -SC Kruisland DA1
10:30u Axel DA1 -Moerse Boys DA1
13:00u Internos DA1 -Roosendaal DA1
14:30u Baronie DA1 -Steen DA1